skip to Main Content
szyny

Jakie metale nie podlegają skupowi?

Sprzedaż metali na skupie to rozwiązanie korzystne pod wieloma względami. Przede wszystkim jest szansą na pozbycie się niepotrzebnych surowców i sprzętów, które zajmują miejsce w piwnicach i garażach. Poza tym bywa dobrą okazją do zarobku. Niemniej, co najważniejsze, jest działaniem, które ma duże znaczenie dla ochrony środowiska. Skup metali umożliwia ich ponowne przetworzenie, które jest bardziej ekologiczne i tańsze od wytworzenia nowego materiału. Czy wszystkie metale mogą jednak zostać sprzedane na skupach? Na to pytanie odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Czytaj więcej
śmieci

Jakie odpady stanowią największe zagrożenie dla środowiska?

Każdego roku statystyczny Polak wytwarza ponad 350 kg odpadów. Najczęściej mowa o odpadach komunalnych takich jak papier, szkło, tworzywa sztuczne czy odpady biodegradowalne. Niemniej wśród nich znaleźć można też śmieci zaliczane do grupy tzw. odpadów niebezpiecznych, które stanowią duże zagrożenie dla środowiska. I choć najbardziej znaczący wpływ na przyrodę mają odpady przemysłowe, groźne dla bioróżnorodności mogą się okazać także niektóre przedmioty i sprzęty przez wielu z nas używane na co dzień.

Czytaj więcej
skup metali kolorowych

Od czego zależą ceny skupu metali kolorowych?

Metale kolorowe, czyli nieżelazne nie zawierają żelaza i mają zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu oraz dziedzinach techniki. Są cenne ze względu na swoje właściwości i dlatego zostają poddawane dalszym obróbkom. Skupy złomu przyjmują tego typu odpady, płacąc za nie najwięcej, ale cena może różnić i warto wiedzieć, od czego zależy.

Czytaj więcej
skup makulatury

Skup makulatury a wpływ na środowisko

Makulatura to czasopisma, gazety, niepotrzebne kartki, kartony, które posegregowane można oddać na skupie, żeby przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Dlaczego warto składować makulaturę, co się z nią dzieje po oddaniu do skupu?

Czytaj więcej
kobieta pisze na komputerze

Kto i kiedy musi dokonywać wpisów do BDO?

Na przedsiębiorcy prowadzącym działalność gospodarczą ciąży wiele obowiązków. Od niedawna przedstawiciele wybranych branż są zobowiązani do dokonania wpisu do Bazy Danych o Odpadach. Jest to ustawowo powołany rejestr prowadzony przez marszałka województwa, który dokonuje wpisu na podstawie złożonego wniosku lub z urzędu.

Czytaj więcej
Back To Top
This site is registered on Toolset.com as a development site.