skip to Main Content

Skup palet

Skup Palet

Skup palet to działalność, która ma jasno określoną podstawę prawną. Można to z łatwością sprawdzić, ponieważ zgodnie z katalogiem odpadów opublikowanym w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 9 grudnia 2014 r., palety drewniane zostały sklasyfikowane jako opakowania drewniane i mają oznaczenie 15 01 03. Należy je zaliczyć do grona tych odpadów, których recykling jest wskazany, a także nieszkodliwy dla środowiska, ponieważ nie wiąże się z żadnymi procesami chemicznymi. Jest bezpieczniejszy nawet od recyklingu papieru prowadzonego w ramach skupu makulatury.

Na czym polega recykling palet drewnianych?

Procedura recyklingu palet rozpoczyna się od ich skupu, demontażu i, jeśli jest to możliwe, również naprawie. Dostarczone nam palety klasyfikujemy i sprawdzamy, w jakim stanie są poszczególne elementy, oceniając stopień ich zużycia. Warunkiem dopuszczenia palety do ponownego wykorzystania bez konieczności naprawy jest zachowanie przez nią wszystkich właściwości i parametrów. W pozostałych przypadkach pracownicy podejmują decyzję o zdemontowaniu (podział na części metalowe i drewniane) i utylizacji poszczególnych elementów.

Jak wygląda naprawa palet w praktyce?

Decyzja o przeznaczeniu palet do naprawy uzależniona jest od stopnia ich zużycia, a także wymiarów palety. Podczas naprawy palet zepsute elementy konstrukcji wymieniane są na nowe. Czasami konieczne jest też wbicie dodatkowych gwoździ. Jeśli jednak naprawa nie jest możliwa, paletę trzeba zdemontować. Drewniane elementy są wykorzystywane przy naprawie innych palet, a metalowe części zbierane w specjalnych pojemnikach.

Czy warto skorzystać z usług skupu palet?

Do naszego skupu palet mogą Państwo dostarczać konstrukcje różnego typu i różnej wielkości. Zapewniamy korzystne ceny i przejrzyste warunki współpracy. Zachęcamy do kontaktu z naszym skupem również firmy i sklepy dysponujące dużą ilością niepotrzebnych palet zajmujących miejsce np. w magazynie. Nie mamy problemu z odbiorem palet od klienta. Z pewnością podołamy każdemu zleceniu.

Skupujemy również nowe palety od klientów, którzy z jakichś powodów ich nie potrzebują. Gwarantujemy rzetelność i pełen profesjonalizm przy obsłudze zarówno osób prywatnych, jak i firm. Jesteśmy elastyczni, dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb. Nasze dotychczasowe doświadczenie przekłada się na najwyższą jakość świadczonych usług oraz stale powiększające się grono zadowolonych klientów.

Back To Top