skip to Main Content

Skup palet

Skup Palet

Skup palet to działalność, która ma jasno określoną podstawę prawną. Można to z łatwością sprawdzić, ponieważ zgodnie z katalogiem odpadów opublikowanym w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 9 grudnia 2014 r., palety drewniane zostały sklasyfikowane jako opakowania drewniane i mają oznaczenie 15 01 03. Należy je zaliczyć do grona tych odpadów, których recykling jest wskazany, a także nieszkodliwy dla środowiska, ponieważ nie wiąże się z żadnymi procesami chemicznymi. Jest bezpieczniejszy nawet od recyklingu papieru prowadzonego w ramach skupu makulatury.

Na czym polega recykling palet drewnianych?

Procedura recyklingu palet rozpoczyna się od ich skupu, demontażu i, jeśli jest to możliwe, również naprawie. Dostarczone nam palety klasyfikujemy i sprawdzamy, w jakim stanie są poszczególne elementy, oceniając stopień ich zużycia. Warunkiem dopuszczenia palety do ponownego wykorzystania bez konieczności naprawy jest zachowanie przez nią wszystkich właściwości i parametrów. W pozostałych przypadkach pracownicy podejmują decyzję o zdemontowaniu (podział na części metalowe i drewniane) i utylizacji poszczególnych elementów.

Jak wygląda naprawa palet w praktyce?

Decyzja o przeznaczeniu palet do naprawy uzależniona jest od stopnia ich zużycia, a także wymiarów palety. Podczas naprawy palet zepsute elementy konstrukcji wymieniane są na nowe. Czasami konieczne jest też wbicie dodatkowych gwoździ. Jeśli jednak naprawa nie jest możliwa, paletę trzeba zdemontować. Drewniane elementy są wykorzystywane przy naprawie innych palet, a metalowe części zbierane w specjalnych pojemnikach.

Czy warto skorzystać z usług skupu palet?

Do naszego skupu palet mogą Państwo dostarczać konstrukcje różnego typu i różnej wielkości. Zapewniamy korzystne ceny i przejrzyste warunki współpracy. Zachęcamy do kontaktu z naszym skupem również firmy i sklepy dysponujące dużą ilością niepotrzebnych palet zajmujących miejsce np. w magazynie. Nie mamy problemu z odbiorem palet od klienta. Z pewnością podołamy każdemu zleceniu.

Skupujemy również nowe palety od klientów, którzy z jakichś powodów ich nie potrzebują. Gwarantujemy rzetelność i pełen profesjonalizm przy obsłudze zarówno osób prywatnych, jak i firm. Jesteśmy elastyczni, dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb. Nasze dotychczasowe doświadczenie przekłada się na najwyższą jakość świadczonych usług oraz stale powiększające się grono zadowolonych klientów.

Jakie produkty przyjmuje nasz skup palet?

Nasz skup palet przyjmuje wszystkie produkty tego rodzaju – bez znaczenia, czy są to drewniane palety ze znanego standardu EURO EPAL, palety przemysłowe czy jednorazowe. Chętnie skupujemy także palety o nietypowych wymiarach, które wykonane są przez inne firmy na zamówienie.

Z usług skupu palet powinni skorzystać głównie Klienci, którzy są właścicielami palet w nienajlepszym stanie technicznym. Wtedy możemy zaproponować ich renowację i powtórne trafienie na rynek, jak produkty służące innym przedsiębiorcom przez długi czas. Obsługujemy zarówno dużych przedsiębiorców, jak i prywatnych właścicieli domów w Bydgoszczy oraz okolicach, którzy mają mniejsze ilości używanych palet.

Od czego zależy cena palety na skupie?

Cena, jaką uzyska się za paletę oddawaną do skupu, zależy od jej stanu. Duże znaczenie ma też sam rozmiar drewnianej palety. Najpopularniejsze są te o standardowych wymiarach 1200 x 1800 mm. To właśnie za ten produkt oferujemy najatrakcyjniejsze ceny. W naszym skupie można jednak sprzedać również palety o mniej popularnych rozmiarach, takich jak 1200 x 1200 czy 1200 x 1000 mm. Odkupimy także półpalety o wymiarze 800 x 600 mm. To odpowiedniki połówki europalety, które znajdują szerokie zastosowanie.

Dlaczego warto oddać palety do skupu?

Przede wszystkim drewniana paleta bardzo usprawnia i przyspiesza proces logistyki w każdym przedsiębiorstwie zajmującym się handlem. Znormalizowane wymiary tych produktów pomagają zoptymalizować wykorzystanie powierzchni ładunkowej. Należy jednak pamiętać, że takie palety można wielokrotnie wykorzystać, przyczyniając się do ochrony środowiska naturalnego. Z uwagi na materiał, z jakiego powstają drewniane palety, są łatwe w naprawie, co wydłuża ich żywotność i zmniejsza koszty użytkowania.

Drewno ma też dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne czy wysokie obciążenia. Dlatego raz wykorzystane palety można przekazać do skupu, aby następnie ponownie wprowadzić je do obiegu.

Na czym polega obrót paletami?

Obrót paletami polega na odkupieniu używanych produktów, naprawie ich i ponownym wprowadzeniu do obiegu. Korzystanie z takiego procesu jest opłacalne dla przedsiębiorstw, które stosują palety w swojej bieżącej działalności. To także świetny wybór dla osób dysponujących większą ilością niepotrzebnych palet po otrzymanych dostawach. Oddając palety do skupu, można w takim przypadku nie tylko uwolnić przestrzeń magazynową, ale też uzyskać środki z ich sprzedaży.

Ile kosztują palety w skupie?

Najwyższe ceny to te związane ze skupem europalet klasy 1 – za nie otrzyma się do 18 zł netto. Koszt uszkodzonej europalety klasy 1 osiąga z kolei 14 zł za sztukę. Nieco tańsze są europalety klasy 2. Pełnowartościowy produkt pozwala zarobić 14 zł, a uszkodzony może być odkupiony za 10 zł.

Jeszcze niższa cena dotyczy palet drewnianych 800 x 1200 mm. Skup oferuje za taki produkt około 7 zł za paletę niemającą uszkodzeń i 4 zł za uszkodzoną. Ceny te dotyczą jednak palet z elementami grubości 18 mm.

Jeśli chcesz bezpiecznie i legalnie sprzedać palety lub poddać je renowacji, to idealnie trafiłeś! W naszym Zakładzie Obrotu Złomem profesjonalnie zajmujemy się odkupieniem i renowacją każdego rodzaju palet. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi świadczonymi przez nas usługami.

Back To Top
This site is registered on Toolset.com as a development site.