skip to Main Content

Odbiór tonerów zużytych, skup elektrośmieci i silników

Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny

Skup elektrośmieci jest usługą dużo bardziej potrzebną, niż może się na pierwszy rzut oka wydawać. Zużyty sprzęt AGD i RTV bardzo często zalega w naszych mieszkaniach, zajmując cenną powierzchnię do przechowywania. Inaczej jest w przypadku naszego zakładu – wszelkie elektrośmieci, w tym kable i silniki elektryczne, są dla nas bardzo cennym surowcem. Jednocześnie widzimy, że odbiór tonerów zużytych oraz skup elektrośmieci stawiają przed nami coraz to nowe wyzwania. Producenci sprzętu elektrycznego i elektronicznego do wytwarzania kolejnych urządzeń używają ulepszonych materiałów, co dla firm utylizujących oznacza konieczność dostosowania procedur.

Oferta skupu elektrośmieci i utylizacji tonerów zużytych

Jeżeli nie wiecie Państwo co zrobić z posiadanym zużytym sprzętem AGD i RTV, to zachęcamy do przywiezienia go do naszej firmy. Prowadzimy skup elektrośmieci różnego typu:

  • telewizorów,
  • monitorów,
  • drukarek i ich komponentów,
  • komputerów,
  • drobnego sprzętu AGD,
  • pralek,
  • lodówek,
  • zamrażarek,
  • oraz wielu innych sprzętów elektrycznych i elektronicznych.

Ponadto prowadzimy odbiór i utylizację tonerów zużytych, a także skup silników o napędzie elektrycznym oraz okablowania.

Utylizacja elektrośmieci – sfera prawna

Warto w tym miejscu podkreślić, że wyrzucanie elektrośmieci do odpadów komunalnych może się skończyć źle nie tylko dla środowiska, ale także dla wyrzucających. Zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, kto nie przestrzega nakazowi przekazywania elektrośmieci odpowiednim osobom, może zostać ukarany grzywną.

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem skupu elektrośmieci oraz innych usług świadczonych przez naszą firmę.

Dlaczego warto wybrać nasz skup elektrośmieci?

Nasz skup elektrośmieci działa leganie i całkowicie bezpiecznie. Zużyty sprzęt elektroniczny nie może być wyrzucony do śmietnika. Zgodnie z zapisami w unijnej dyrektywie tego typu odpady powinny być zutylizowane w odpowiednich warunkach, aby nie stanowiły zagrożenia dla środowiska naturalnego.

Z naszego doświadczenia wiemy jednak, że wiele części z zalegających w firmie czy domu elektrośmieci ma dużą wartość rynkową, mogącą zapewnić właścicielowi dodatkowy dochód. Bez znaczenia jest marka czy rodzaj elektroniki. Jeśli jej stan jest nadal przyzwoity, na pewno zaproponujemy atrakcyjną cenę.

Co wyróżnia nasz skup elektrośmieci?

Skup elektrośmieci, który prowadzimy to oferta skierowana do Klientów biznesowych oraz prywatnych. Do naszego skupu można dostarczyć sprzęt samodzielnie lub skorzystać z oferowanego transportu. Zapewniamy również możliwość darmowej wyceny oraz indywidualnej oceny jakości elektrośmieci. Dzięki bogatemu doświadczeniu branżowemu oraz nowoczesnemu zapleczu technicznemu przeprowadzamy usługi na najwyższym poziomie. Wyceniamy zużyty sprzęt na podstawie jego aktualnej wartości rynkowej i faktycznego stanu technicznego. Gwarantujemy jednocześnie uczciwość oraz najlepszą ofertę cenową.

Przyjmujemy również urządzenia uszkodzone, niesprawne, które nie nadają się na rynek wtórny. Wystawiamy odpowiedni dokument potwierdzający przekazanie odpadów. Dzięki recyklingowi możemy odzyskać wiele surowców. Elektronika, nawet po uznaniu za bezużyteczny złom, może składać się z cennych metali, które da się odzyskać. Poza tym oferujemy także odbiór zużytego sprzętu nowoczesnymi, przystosowanymi do tego zadania pojazdami. Jeśli więc Klient dysponuje większą ilością elektrośmieci, nie musi martwić się o to, w jaki sposób przewiezie je do naszego skupu.

Dlaczego elektroodpady są niebezpieczne dla środowiska?

Dyrektywa unijna, którą wprowadzono do polskiego prawa ustawą z 2005 roku o zużytym sprzęcie elektronicznym i elektrycznym, wskazuje jasno na jego ograniczenie przez odzysk. Określa także różne kategorie elektroodpadów, które obejmują m.in. mały i wielkogabarytowy sprzęt RTV i AGD. Do grupy elektrośmieci zalicza się także zużyte zabawki elektroniczne, oświetlenie, klimatyzatory itd.

Takie produkty są jednak bardzo niebezpieczne dla środowiska oraz zdrowia. W zależności od rodzaju zawierają m.in. rtęć, freon, azbest i związki bromu. Zanim zostaną one poddane recyklingowi, muszą zostać oczyszczone z tych substancji. W innym wypadku mogłyby przedostać się do wód gruntowych, powodując skażenie.

Czy warto oddać elektrośmieci do skupu?

Właściwy proces recyklingu elektrośmieci ma wiele zalet. Przede wszystkim Klient może pozbyć się zbędnego sprzętu, który tylko zajmuje miejsce. Sprzęt elektroniczny i elektryczny stanowi kombinację różnych chemikaliów oraz pierwiastków, w tym także toksycznych materiałów. Znajdują się w nim takie substancje, jak np. brom, chrom czy rtęć. Składowanie elektroodpadów czy samodzielne ich rozkręcanie jest bardzo niebezpieczne. Nielegalne wyrzucenie zużytego sprzętu na wysypiska śmieci grozi zanieczyszczeniem wód gruntowych toksycznymi chemikaliami, kiedy przedostają się do gleby.

Poza tym elektrośmieci niewłaściwie przechowywane mają negatywny wpływ nie tylko na środowisko. Stanowią także poważny problem dla ogólnego bezpieczeństwa. Dyski twarde czy inne nośniki pamięci mają poufne dane. Jeśli wyrzucone są na wysypisko śmieci lub do kosza, dane te mogą trafić w niepowołane ręce. Nie bez powodu elektrośmieci stają się jednym z najszybciej rosnących strumieni odpadów na świecie, który cały czas się zwiększa.

W naszym Zakładzie Obrotu Złomem zgodnie z prawem i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa zajmujemy się skupowaniem elektroodpadów. Każdy element uznany za niezdatny do użytku i niebezpieczny zostanie kompleksowo zutylizowany. Zapraszamy do kontaktu w celu poznania całego zakresu świadczonych usług. W razie jakichkolwiek pytań czy problemów służymy kompleksowym wsparciem na każdym etapie transakcji.

Zobacz cennik Sprzęt elektryczny i elektroniczny
Back To Top
This site is registered on Toolset.com as a development site.