skip to Main Content

Skup metali kolorowych

Metale Kolorowe

Oferta naszego zakładu obejmuje skup metali kolorowych, czyli metali niezawierających żelaza. Metale kolorowe takie jak miedź lub aluminium mogą być wielokrotnie przetwarzane bez znaczącej straty na jakości, dzięki czemu są materiałami często poddawanymi recyklingowi. Niejednokrotnie pozyskanie metalu z obiegu wtórnego jest bardziej opłacane niż wytworzenie nowego materiału. Z tego powodu skupowanie metali kolorowych przynosi korzyści zarówno osobom pozbywającym się odpadów z metali, jak i przedsiębiorstwom produkcyjnym, które wykorzystają materiały po odpowiednim ich przetworzeniu.

Jakie metale nieżelazne skupujemy?

W zakresie skupu metali nieżelaznych od wielu lat współpracujemy nie tylko z klientami indywidualnymi, ale także z przedsiębiorstwami. Wszyscy klienci, którzy dysponują odpadami z metali w postaci wiórów, ścinków i blach, mogą liczyć na profesjonalną obsługę w naszym zakładzie. Skupujemy odpady z takich metali jak:

 • miedź,
 • mosiądz,
 • brąz,
 • aluminium,
 • KO,
 • ołów,
 • cynk,
 • znal,
 • nikiel.

Jako skup metali kolorowych chętnie przyjmiemy popularną cynę. Jej naturalna barwa to srebrzysta biel. Surowiec ten stosowany jest głównie do stopów lutowniczych, ale sprawdza się też w procesie cynowania.

Poza tym w grupie metali nieżelaznych znajduje się także tytan o srebrzystoszarym kolorze, który pod wpływem działania wysokich temperatur zmienia się na niebieski. Przykład stopów kolorowych stanowi też brąz (stop miedzi oraz cyny), który stosuje się do produkcji złączek rur.

Co warto wiedzieć o odpadach z metali?

Przerób odpadów z metali jest coraz powszechniejszym działaniem, na którym zyskują zarówno przedsiębiorcy, jak i środowisko. Najczęściej recykling odpadów z metali kolorowych obejmuje wyroby wyprodukowane z jednego rodzaju metalu np. puszki i folie aluminiowe. Ze względu na swoje właściwości metale kolorowe takie jak miedź, aluminium czy brąz są materiałami chętnie odzyskiwanymi przez różne gałęzie przemysłu. Przetworzone odpady z metali znajdują zastosowanie w budownictwie, motoryzacji, lotnictwie oraz przemyśle spożywczym.

Co zyskujemy dzięki recyklingowi odpadów z metali?

Dzięki recyklingowi odpadów z metali w Bydgoszczy oszczędzamy naturalne zasoby i redukujemy zużycie energii potrzebnej do produkcji materiału. Mniej energochłonna produkcja oznacza też mniejszą emisję gazów cieplarnianych, ograniczenie zanieczyszczeń przemysłowych w powietrzu, oszczędność wody oraz zmniejszenie ilości odpadów na składowiskach. Recykling odpadów z metali jest opłacalny również pod względem ekonomicznym, gdyż surowiec odzyskany jest tańszy niż ten dopiero co wyprodukowany. Do tego łatwiej o stabilizację i spadek cen surowców na rynku, jeśli są na nim obecne również te pochodzące z recyklingu. Warto też wiedzieć, że metale kolorowe mogą być poddawane recyklingowi wiele razy i dzięki temu cały czas wracać do obiegu.

Jakie odpady z metali poza puszkami są najczęściej oddawane do skupów?

Poza aluminiowymi puszkami, do odpadów z metali zaliczają się również różne naczynia kuchenne, rury, druty oraz narzędzia budowlane. Wśród utylizowanych odpadów znajdują się także przykrywki od słoików, kapsle i różnego rodzaju tabliczki z metali nieżeliwnych

Czym są metale kolorowe?

Metale kolorowe są surowcami, których barwa jest inna niż większości metali. Do tej grupy zalicza się także metale i stopy, które nie mają w składzie żelaza – stąd też ich nazwa „metale nieżelazne”. Wyróżnia je estetyczny wygląd oraz połyskująca powierzchnia. Dzięki temu bez problemu można odróżnić metale kolorowe od pozostałych metali.

Ich cechą wyróżniającą jest też dobra właściwość przewodnictwa cieplnego. Z uwagi na duże zróżnicowanie pod kątem fizycznych, chemicznych i mechanicznych właściwości, metale te znajdują zastosowanie w wielu branżach przemysłowych oraz technologicznych. Kable, puszki, rury czy chłodnice – to tylko nieliczne produkty, jakie powstają z surowców, którymi są metale kolorowe. Skup pozwala te produkty wprowadzić do dalszego obiegu.

Nieżelazne metale mogą mieć różne, typowe odcienie, które dostrzega się gołym okiem – to ich cecha wyróżniająca. Kolor metali kolorowych może się zmieniać w zależności od warunków femicznych i fizycznych:

 • Temperatury otoczenia,
 • Poziomu wilgotności,
 • Ekspozycji na działanie promieni słonecznych,
 • Reakcji chemicznych.

Na czym polega przetwarzanie metali kolorowych?

Zarówno miedź, jak i każdy inny metal kolorowy może być poddany recyklingowi. Nasz skup jest jednym z jego istotnych etapów. Celem takiego procesu jest przede wszystkim odzysk i ponowne zastosowanie odpadów metalowych, które pochodzą z gospodarstw domowych, przemysłu czy elektroniki.

Następny etap to sortowanie oraz segregacja odpadów według ich rodzaju i koloru. Proces ten odbywa się manualnie lub za pomoc zaawansowanych urządzeń, które w automatyczny sposób rozpoznają i separują metale.

Gdy odpady są już dokładnie podzielone, poddaje się je rozdrabnianiu, które redukuje wielkość produktów, a w efekcie ułatwia dalszą obróbkę. Po wyodrębnieniu oraz oczyszczeniu, metale nieżelazne poddawane są topieniu i przetapianiu. W wysokich temperaturach metale przekształcają się w formę płynną, co ułatwia ich późniejsze przetworzenie. Przetopiony metal kolorowy jest gotowy do odzysku oraz ponownego zastosowania.

Jakie metale kolorowe skupujemy?

Proces recyklingu metali kolorowych ma ogromne znaczenie z uwagi na możliwości ponownego zastosowania materiałów w czasie, gdy zapotrzebowanie na produkty metalowe wzrasta. Złom z metali kolorowych umożliwia ponowne wprowadzenie ich do obiegu gospodarczego.

W naszym skupie metali kolorowych dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami, które służą do badania składu stopowego, co pozwala nam dokładnie przeanalizować skupowane surowce. Skupujemy metale kolorowe w czystej formie, a także elementy złożone z różnych stopów:

 • Narzędzia,
 • Naczynia do gotowania,
 • Zastawa stołowa.

Metale nieżelazne mogą znajdować się też w maszynach rolniczych, samochodach i artykułach gospodarstwa domowego. Przyjmiemy każdy metal kolorowy, a wcześniej dokładnie wycenimy jego wartość w oparciu o aktualne ceny giełdowe surowców. Dzięki temu Klient może być pewny, że usługi przebiegną na najwyższym poziomie. Dbamy o każdy etap transakcji, aby zadowolić nawet najbardziej wymagające osoby. Działamy na rynku od wielu lat – przez ten czas wypracowaliśmy pewne schematy, dzięki którym wiemy, w jaki sposób efektywnie skupować metale kolorowe i przekazywać je do recyklingu.

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą usług, jakie świadczymy w Zakładzie Obrotu Złomem! Gwarantujemy kompleksową pomoc na każdym etapie transakcji.

Zobacz cennik metali kolorowych
Back To Top
This site is registered on Toolset.com as a development site.