Skup metali kolorowych
Oferta naszego zakładu obejmuje skup metali kolorowych, czyli metali niezawierających żelaza. Metale kolorowe takie jak miedź lub aluminium mogą być wielokrotnie przetwarzane bez znaczącej straty na jakości, dzięki czemu są materiałami często poddawanymi recyklingowi. Niejednokrotnie pozyskanie metalu z obiegu wtórnego jest bardziej opłacane niż wytworzenie nowego materiału. Z tego powodu skupowanie metali kolorowych przynosi korzyści zarówno osobom pozbywającym się odpadów z metali, jak i przedsiębiorstwom produkcyjnym, które wykorzystają materiały po odpowiednim ich przetworzeniu.
Jakie metale nieżelazne skupujemy?
W zakresie skupu metali nieżelaznych od wielu lat współpracujemy nie tylko z klientami indywidualnymi, ale także z przedsiębiorstwami. Wszyscy klienci, którzy dysponują odpadami z metali w postaci wiórów, ścinków i blach, mogą liczyć na profesjonalną obsługę w naszym zakładzie. Skupujemy odpady z takich metali jak:
- miedź,
- mosiądz,
- brąz,
- aluminium,
- KO,
- ołów,
- cynk,
- znal,
- nikiel.
Co warto wiedzieć o odpadach z metali?
Przerób odpadów z metali jest coraz powszechniejszym działaniem, na którym zyskują zarówno przedsiębiorcy, jak i środowisko. Najczęściej recykling odpadów z metali kolorowych obejmuje wyroby wyprodukowane z jednego rodzaju metalu np. puszki i folie aluminiowe. Ze względu na swoje właściwości metale kolorowe takie jak miedź, aluminium czy brąz są materiałami chętnie odzyskiwanymi przez różne gałęzie przemysłu. Przetworzone odpady z metali znajdują zastosowanie w budownictwie, motoryzacji, lotnictwie oraz przemyśle spożywczym.
Co zyskujemy dzięki recyklingowi odpadów z metali?
Dzięki recyklingowi odpadów z metali w Bydgoszczy oszczędzamy naturalne zasoby i redukujemy zużycie energii potrzebnej do produkcji materiału. Mniej energochłonna produkcja oznacza też mniejszą emisję gazów cieplarnianych, ograniczenie zanieczyszczeń przemysłowych w powietrzu, oszczędność wody oraz zmniejszenie ilości odpadów na składowiskach. Recykling odpadów z metali jest opłacalny również pod względem ekonomicznym, gdyż surowiec odzyskany jest tańszy niż ten dopiero co wyprodukowany. Do tego łatwiej o stabilizację i spadek cen surowców na rynku, jeśli są na nim obecne również te pochodzące z recyklingu. Warto też wiedzieć, że metale kolorowe mogą być poddawane recyklingowi wiele razy i dzięki temu cały czas wracać do obiegu.
Jakie odpady z metali poza puszkami są najczęściej oddawane do skupów?
Poza aluminiowymi puszkami, do odpadów z metali zaliczają się również różne naczynia kuchenne, rury, druty oraz narzędzia budowlane. Wśród utylizowanych odpadów znajdują się także przykrywki od słoików, kapsle i różnego rodzaju tabliczki z metali nieżeliwnych.