skip to Main Content

Skup makulatury – różne odpady papierowe i z tektury

Makulatura

Prowadzenie skupu makulatury jest właściwie obowiązkiem naszego Zakładu Obrotu Złomem. Papier był powtórnie wykorzystywany już od czasu powstania pierwszych zakładów papierniczych. Duża odnawialność tego surowca czyni z niego bardzo wdzięczny przedmiot recyklingu – może być bowiem wielokrotnie stosowany do nowych celów. Nasza firma, która świadczy usługi w ramach skupu surowców wtórnych, od lat prowadzi też skup makulatury. Współpracujemy zarówno z klientami prywatnymi, jak i przedstawicielami firm oraz przedsiębiorstw. Zleceniodawcy mogą liczyć na nas np. w kontekście usług niszczenia dokumentów. Z racji tego, że zajmujemy się zarówno elementami z papieru, jak i tektury, odbieramy różne odpady ze sklepów, szkół, a także wielu innych miejsc.

Skup makulatury – różne odpady papierowe i z tektury, niszczenie akt

Prowadząc skup makulatury, przyjmujemy papier i tekturę różnego typu. Skupujemy:

  • makulaturę gazetową,
  • makulaturę białą (wszelkie odpady z bielonych mas włóknistych),
  • makulaturę mocną (obejmuje m.in. zużyte worki i wszelką tekturę falistą),
  • makulaturę mieszaną (tzw. niesortowaną),
  • makulaturę śmietnikową (pochodząca z pojemników na śmieci lub wysypisk).

Zachęcamy także do sprawdzenia usług proponowanych w ramach prowadzonego skupu akumulatorów lub złomu użytkowego. Traficie Państwo na grupę wykwalifikowanych osób, które w pracy łączą dużą wiedzę i doświadczenie.

Ile pieniędzy wypłaci nasz skup makulatury?

Nasz skup makulatury oferuje cennik uzależniony od rodzaju oddawanego surowca. Oddzielnie wyceniamy tekturę, glizy czy gazety. Najmniej płatne są z kolei kartony – należy jednak pamiętać, że do tej kategorii zalicza się także książki w twardej oprawie. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku, gdy do czynienia ma się z gazetami i książkami w miękkiej okładce. Wtedy cena za kilogram makulatury może być już o wiele bardziej opłacalna.

Cena skupu makulatury zmienia się także z uwagi na stan odpadu. Zdecydowanie najkorzystniej wygląda sytuacja w przypadku czystego odpadu, który jest wolny od innych tworzyw czy substancji płynnych. Odpady złej jakości sprawiają, że cena makulatury za kilogram bardzo spada.

Poza tym Klienci powinni pamiętać, że im więcej oddają surowca, tym lepsza jest cena makulatury. Za kilogram kartonów dostaną oni niewielką zapłatę, ale już w przypadku zblendowanych kartonów, cena makulatury będzie nawet kilkukrotnie wyższa – w granicach kilkuset złotych za tonę.

Dlaczego makulatura powinna być oddawana na skup?

Makulatura to nic innego, jak niepotrzebne lub zniszczone wyroby papiernicze, które można ponownie wykorzystać. To więc cenny surowiec wtórny, z jakiego powstają takie wyroby, jak np. tektura falista, kartony, papier toaletowy czy gazetowy. Makulaturę można odzyskać i przetwarzać nawet siedmiokrotnie, zanim włókna stracą swoje właściwości. Oddając makulaturę do naszego skupu, przyczynia się więc do redukcji odpadów zalegających na wysypiskach śmieci czy wycince nowych drzew do produkcji papieru.

Po oddaniu makulatury do skupu przechodzi ona proces recyklingu, czyli odzysku surowców przez ich przetwarzanie. Dzięki recyklingowi można więc zmniejszyć nadmierne zużywanie surowców naturalnych. Jest to jedna ze skuteczniejszych metod ochrony przyrody. Poza tym recykling w przypadku makulatury pozwala też zmniejszyć zużycie wody i energii. Produkowanie pulpy papierowej i samego papieru jest bardzo kosztowna oraz wymaga zastosowania wiele zasobów. Produkowanie papieru z makulatury jest o wiele bardziej przyjazne dla środowiska.

Dzięki obecnym możliwościom technologicznym można wyprodukować papier makulaturowy, który praktycznie nie różni się właściwościami od papieru pozyskiwanego z pierwotnych surowców. Decydując się więc na oddanie niepotrzebnych wyrobów papierniczych do naszego skupu, Klienci dają im „nowe życie”, a jednocześnie zyskują więcej miejsca w swoim otoczeniu.

W obecnych czasach, kiedy wysypiska śmieci stają się przepełnione a konieczność wydobycia nowych złóż naturalnych stale rośnie, koniecznym staje się więc wdrożenie gospodarki drugiego obiegu. Z pomocą naszego skupu makulatury jest to możliwe, a dodatkowo Klient może zarobić na niepotrzebnych odpadach papierowych. Warto więc zdecydować się na ofertę naszego skupu, gdzie przyjmiemy każdą makulaturę nadającą się do ponownego przetwórstwa. Dzięki temu nie tylko mamy realny wpływ na kondycję naszej planety, ale też na zdrowie każdego z nas.

Czy oddanie dokumentów do skupu makulatury jest bezpiecznym procesem?

Wielu Klientów zastanawia się, czy oddając swoje dokumenty do skupu jest bezpieczne, a znajdujące się na nich dane nie będą wykorzystane przez niepowołane do tego osoby. W naszym skupie dbamy o bezpieczeństwo tego procesu, wcześniej niszcząc dokumentu. Działamy zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Utylizujemy dokumenty oraz potwierdzamy to odpowiednimi certyfikatami. Proces niszczenia dokumentów przebiega w zgodzie z obowiązującymi normami i procedurami.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą skupu makulatury, jaki oferujemy w ramach działalności Zakładu Obrotu Złomem. Pracujemy z pomocą odpowiedniego sprzętu do utylizowania papieru, aby nie było możliwości odtworzenia informacji zawartych na zniszczonych dokumentach. Mamy też własny transport, którym odbierzemy makulaturę od Klienta. W efekcie poufne dane nie trafią w niepowołane ręce.

Zobacz cennik Makulatury
Back To Top
This site is registered on Toolset.com as a development site.