skip to Main Content

Skup akumulatorów w Bydgoszczy

Skup Akumulatorów

Zakład Obrotu Złomem to firma, która świadczy także m.in. usługi detalicznego i hurtowego skupu akumulatorów. Posiadamy wszelkie niezbędne zezwolenia do prowadzenia działalności o tym profilu, a także park maszynowy, który umożliwia nam kompleksową obsługę klientów. Nierzadko zdarza się sytuacja, w której stare akumulatory zalegają w firmach, warsztatach i garażach, a także w domach, niepotrzebnie je zagracając. Wyrzucanie tych zużytych urządzeń oczywiście nie wchodzi w grę, ale już skorzystanie z propozycji skupu akumulatorów to duży krok w kierunku pozbycia się problemu. Nasza firma prowadzi skup akumulatorów różnego rodzaju. Począwszy od tzw. paluszków domowego użytku przez samochodowe akumulatory żelowe, baterie niklowo-kadmowe, po nawet baterie od laptopów, zasilacze UPS i wszelkie baterie alkaliczne.

Dbając o środowisko – profesjonalny skup akumulatorów

Oferując skup akumulatorów, jednocześnie zaznaczamy, że niedopuszczalne jest wyrzucanie zużytych akumulatorów do śmieci. Przed zgłoszeniem się z zużytym sprzętem prosimy zwrócić uwagę, czy jest on kompletny. Nie przyjmujemy odpadów, z których wylewa się kwas lub żel, lub do których dolewana była woda.

Na koniec współpracy, po przekazaniu odpadów do skupu akumulatorów, możecie Państwo oczekiwać stosownych formularzy i kart przekazania.

Nasza firma z Bydgoszczy prowadzi również skup elektrośmieci oraz makulatury.

Dlaczego warto wybrać skup akumulatorów?

Skup akumulatorów to bezpieczny i legalny sposób na pozbycie się niesprawnego urządzenia. Stary akumulator jest niebezpiecznym odpadem, którego nie można wyrzucić w dowolne miejsce. Substancje znajdujące się w baterii mogą zaszkodzić środowisku naturalnemu oraz ludziom. Za tym, aby akumulatora nie wyrzucać na śmietnik, przemawia kilka argumentów:

  • W bateriach znajdują się substancje silnie trujące – ołów, rtęć, kadm, które szkodzą środowisku a wraz z upływem czasu, trafiłyby do organizmów ludzi i zwierząt.
  • Akumulator to źródło materiałów wielokrotnego użytku.

W bateriach znajdują się więc bardzo toksyczne substancje, które niszczą mózg, nerki i wątrobę (ołów), wywołują nadciśnienie i nowotwory (kadm), a także niszczą układ nerwowy (rtęć). Jeśli stary akumulator nie trafi do recyklingu, ale na wysypisko śmieci, wtedy substancje te przez układ oddechowy lub pokarmowy mogą przedostać się do organizmu.

Na czym polega recykling starych akumulatorów?

Zużyte akumulatory poddaje się praktycznie w całości recyklingowi, tzn.:

  • Ołów można wykorzystać do produkcji nowych baterii,
  • Tworzywa sztuczne z obudowy są przerabiane na granulat,
  • Roztwór kwasu siarkowego w procesie chemicznym pozwala wydobyć substancje stosowane przy produkcji szkła i detergentów.

Wielu producentów swoje baterie produkuje praktycznie w 100% z materiałów pochodzących z procesu recyklingu. Akumulatory są rozcinane, osuszane z elektrolitu (który zatrzymuje się w szczelnym zbiorniku, a następnie rozdrabnia). Z granulatu można odzyskać poszczególne frakcje – metale, tworzywa sztuczne. Większość z nich nadaje się do ponownego wykorzystania. Bardzo często akumulatory przed rozbiórką są sortowane, aby uzyskać z nich surowce o określonych parametrach.

Ile można zarobić w skupie na akumulatorze?

Obecnie cena skupu akumulatorów wynosi około 2 zł za kilogram. Warto jednak pamiętać, że cena za jaką odbierzemy zużyty akumulator, zależy głównie od typu jego ogniwa. Najmniej płacimy za akumulatory niklowo-kadmowe, które mają jednocześnie największą masę i rozmiar. Nieco droższe są ogniwa ołowiowe i żelowe, jakie montuje się w samochodach osobowych. To najpopularniejsze i powszechnie dostępne baterie. Ich cena średnio przekracza 2 zł za kilogram. Akumulatory AA czy AAA odsprzeda się z kolei w cenie za 1 kg, która nie przekracza 1 zł.

Jak działa akumulator?

Akumulatory montowane są w każdego typu pojazdach – osobowych, dostawczych czy ciężarowych. To źródło energii elektrycznej, która jest niezbędna do uruchomienia pojazdu i zasilenia układu napędowego. Ogniwo oddaje energię elektryczną, ale też gromadzi ją dzięki alternatorowi. Konkretne rodzaje akumulatorów różnią się między sobą budową, rodzajem elektrod i składem elektrolitu. Najpopularniejsze są jednak ogniwa:

  • Litowo-jonowe,
  • Kwasowo-ołowiowe,
  • Polimerowo-litowe,
  • Niklowo-kadmowe,
  • Metalowo-wodorkowo-niklowe.

W akumulatorach zawartych jest wiele niebezpiecznych substancji, które są bardzo groźne nie tylko dla środowiska naturalnego, ale też dla zdrowia – a nawet życia społeczeństwa. Niewłaściwe składowanie baterii sprawia, że rtęć, ołów czy kwas siarkowy może przedostać się do gleby czy wody, powodując szkody. Oddając akumulator do naszego skupu można tego uniknąć. Zawsze powtarzamy Klientom, że akumulatory pod żadnym pozorem nie powinny znajdować się na śmietnikach czy nieprzeznaczonych do tego miejscach.

Jako Zakład Obrotu Złomem działamy zgodnie z prawem i zachowując wszystkie zasady bezpieczeństwa. Bardzo dbamy o to, aby w należytych warunkach przechowywać odkupowane akumulatory i przekazywać je do dalszego procesu recyklingu. Dzięki temu możemy zapewnić, że żadne niebezpieczne substancje zawarte w bateriach nie przedostaną się do wód gruntowych.

Zobacz cennik Akumulatorów
Back To Top
This site is registered on Toolset.com as a development site.