skip to Main Content

Odbiór i utylizacja zużytych tonerów

Oferujemy odbiór i utylizację zużytych tonerów. Puste tonery nie powinno być wyrzucane do śmieci razem ze zwykłymi odpadami, zwłaszcza że obowiązujące prawo (ustawa o odpadach) zakazuje tego. Zużyte tonery i tusze do drukarek uznawane są za materiały niebezpieczne, które powinny być poddawane unieszkodliwieniu poprzez utylizację. Obowiązek ten dotyczy wszystkich firm korzystających z materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących. Przy oddawaniu zużytego toneru do punktu skupu, dostaje się Kartę Przekazania Odpadu, będącą potwierdzeniem przestrzegania prawa w tym zakresie.

Skąd potrzeba utylizacji zużytych tonerów i co sprawia, że są groźne dla środowiska? Odpowiedzialny jest za to znajdujący się w nich drobny proszek (toner) w formie małych kulek, w skład którego wchodzi żywica, pigment i żelazo. Kiedy wyrzucamy zużyty toner, w jego wnętrzu może pozostać jeszcze 5-30% tego proszku. Raczej nie ma możliwości, by wykorzystać toner w 100%. Proszek pozostający w zużytym toneru jest niebezpieczny dla środowiska oraz dla zdrowia ludzi. Tylko przekazanie takiego sprzętu do profesjonalnej utylizacji gwarantuje, że zostanie on we właściwy i bezpieczny sposób unieszkodliwiony. Do tego klient przy odbiorze od niego zużytego tonera dostaje za to wynagrodzenie.

Chętnie odbierzemy od Państwa każdą ilość tonerów do utylizacji, zainteresowanych klientów (w tym również firmy) zapraszamy do współpracy.

Back To Top