skip to Main Content
szyny

Jakie metale nie podlegają skupowi?

Sprzedaż metali na skupie to rozwiązanie korzystne pod wieloma względami. Przede wszystkim jest szansą na pozbycie się niepotrzebnych surowców i sprzętów, które zajmują miejsce w piwnicach i garażach. Poza tym bywa dobrą okazją do zarobku. Niemniej, co najważniejsze, jest działaniem, które ma duże znaczenie dla ochrony środowiska. Skup metali umożliwia ich ponowne przetworzenie, które jest bardziej ekologiczne i tańsze od wytworzenia nowego materiału. Czy wszystkie metale mogą jednak zostać sprzedane na skupach? Na to pytanie odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Czy wszystkie metalowe odpady można oddać do skupu?

Skupy złomu przyjmują wiele rodzajów metali – od złomu stalowego po metale nieżelazne. Sprzedawać można tam zatem np. aluminiowe puszki, stalowe elementy konstrukcyjne,  pręty, metalowe naczynia, a nawet elektroodpady. Wśród metali kolorowych, które mogą trafić np. do prowadzonego przez nas skupu złomu w Bydgoszczy, wymienia się z kolei: miedź, mosiądz, brąz, cynk, ołów, nikiel i znal. Warto jednak wiedzieć, że istnieje grupa metali i metalowych przedmiotów, których legalnie działające skupy co do zasady nie przyjmują. Wynika to m.in. z regulacji prawnych.

Jakich metali nie można sprzedać na skupie złomu?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami skupy nie mogą przyjmować metali i metalowych elementów, w przypadku których istnieje podejrzenie, że pochodzą z kradzieży. W razie ich przyjęcia pracownicy mogliby zostać posądzeni o współudział w przestępstwie. Do takich podejrzanych odpadów, które nie podlegają skupowi, zalicza się np.:

  • elementy infrastruktury drogowej np. znaki drogowe i barierki,
  • szyny kolejowe i części trakcji,
  • włazy oraz pokrywy od włazów kanalizacyjnych.

Żaden skup nie przyjmie też monet, które w momencie sprzedaży znajdują się w obiegu.

Back To Top
This site is registered on Toolset.com as a development site.