skip to Main Content
Złom stalowy i żeliwny

Co wchodzi w zakres złomu stalowego i żeliwnego?

Złom stalowy i żeliwny, oddany na skup złomu, jest niezwykle cennym surowcem hutniczym, wykorzystywanym następnie w produkcji różnych stopów. Aby jednak mógł być przekazany zakładom hutniczym i metalurgicznym, musi posiadać odpowiednie parametry. Sprawdź, co wchodzi w zakres złomu stalowego i żeliwnego oraz dlaczego warto skorzystać z naszej oferty skupu złomu.

Złom stalowy i żeliwny, czyli właściwie co?

Złom stalowy dzieli się na złom wsadowy oraz niewsadowy. Wsadowy złom stalowy to surowiec, posiadający wymiary, postać i skład chemiczny, kwalifikujący go do wykorzystania jako wsadu do pieców hutniczych. Stalowy złom niewsadowy z kolei, zanim znajdzie się w piecu hutniczym, musi zostać poddany odpowiedniej obróbce termicznej lub mechanicznej. Dzieli się on na:

  • złom ciężki, którego grubość wynosi minimum sześć milimetrów,
  • złom lekki o grubości maksymalnie cztery milimetry.

Przykładem złomu ciężkiego będą pręty zbrojeniowe i grube rury, złomu lekkiego blacha.

Złom żeliwny natomiast dzieli się na maszynowy, nazywany inaczej żeliwem ciemnym, oraz handlowy, nazywany żeliwem białym. Żeliwo ciemne to na przykład korpusy silników, białe to instalacje sanitarne.

Dlaczego warto oddać złom do naszego skupu?

Nasza firma zajmuje się odbieraniem złomu stalowegopo który, na życzenie naszych klientów, możemy podstawić specjalny kontener. Jeśli zechcą Państwo oddać na złom swoje auto, podejmiemy się jego zważenia na profesjonalnej wadze samochodowej, wytrzymującej ciężar nawet sześćdziesięciu ton. Zajmujemy się również demontażem konstrukcji stalowych i kasacją większych maszyn.

Warto zdać sobie sprawę, że oddanie złomu do punktu skupu wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim oferujemy atrakcyjne ceny za stalowe i żeliwne części maszyn, urządzeń i pojazdów. Ponadto korzystając z usług punktu skupu dbasz o ekologię, bowiem oddane przedmioty poddane zostaną recyklingowi. W ten sposób chronisz środowisko i nie zanieczyszczasz go. W końcu skorzystanie z usług skupu złomu pozwala pozbyć się z domu starych, nieużywanych i zepsutych sprzętów RTV oraz AGD.

Zapraszamy do naszego skupu złomu, w którym prowadzimy także skup metali kolorowych i elektrośmieci.

Back To Top
This site is registered on Toolset.com as a development site.