skip to Main Content
zlom

Jak postępować ze złomem stalowym?

Złom to nic innego, jak przedmioty metalowe, które nadają się do recyklingu. Proces recyklingu złomu polega na ich składowaniu i ponownym przetworzeniu, podczas którego metale ulegają stopieniu, czyli zezłomowaniu. Dzięki temu są gotowe do ponownego wykorzystania w produkcji towarów z elementów metalowych.

Rodzaje złomu

Jako najpopularniejsze rodzaje złomu wyróżnia się:

  • złom stalowy: stal pochodzi ze stopu żelaza z węglem w ilości nie większej niż 2,11%.
  • złom żeliwny: to również stop żelaza z węglem, ale tego drugiego jest znacznie więcej niż w stali – od 2,11% do 6,67%.
  • złom metali kolorowych, zwanych także metalami niezależnymi: metale kolorowe to wszystkie tworzywa, które nie są stalą oraz stopy metali, które nie zawierają stali. Zalicza się do nich: miedź, cynk, cynę, ołów, aluminium, mosiądz i brąz.

Dlaczego warto sprzedać stal na złom?

Złom stalowy to rodzaju złomu, który najczęściej skupowany jest w złomowiskach. Zakład obrotu złomem przyjmuje każde ilości niepotrzebnej stali. Zamiast pozwolić, aby złom zalegał w naszym domu, warto oddać go na skup i zarobić dodatkowe pieniądze, a także wpłynąć pozytywnie na ekologię i środowisko. Otóż złom stalowy poddawany jest pełnemu recyklingowi, stąd stal, którą zakład obrotu złomem odkupi, jest przetapiana, aby później ponownie została użyta w konstrukcjach metalowych. Warto zaznaczyć, że ten rodzaj surowca może być nawet wielokrotnie przetwarzany. Dlatego ekolodzy biją na alarm, aby niepotrzebną stal oddawać do skupu złomu stalowego.

Złomowanie to bardzo ważny element w walce o lepszą przyszłość ziemi. Na produkcję stali zużywa się ogromne ilości wody i energii, która dodatkowo wyzwala emisję szkodliwych gazów. Dlatego, aby ograniczyć ich wpływ na atmosferę, należy oddawać złom stalowy na złomowiska.

Back To Top
This site is registered on Toolset.com as a development site.