skip to Main Content

Skup metali kolorowych – metale nieżelazne

Metale Kolorowe

Oferta Zakładu Obrotu Złomem obejmuje skup metali kolorowych, czyli niezawierających żelaza. Bardzo często metale kolorowe można poznać po właściwościach fizycznych i chemicznych – w wielu przypadkach mają charakterystyczny połysk, a także są dobrymi przewodnikami cieplnymi. Jako firma prowadząca usługi obrotu złomem, oferujemy również wykonywanie zleceń w zakresie skupu metali kolorowych. Gwarantujemy, że złom, który przyjmujemy, jest w profesjonalny sposób utylizowany – prowadzone przez nas działania nie mają negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Przyjmowane metale kolorowe – skup złomu

W zakresie skupu metali kolorowych od wielu lat współpracujemy nie tylko z klientami indywidualnymi, ale także z firmami i przedsiębiorstwami, które dysponują odpadami z metali w postaci wiórów, ścinków i odpadów:

  • miedzi,
  • mosiądzu,
  • brązu,
  • aluminium,
  • KO,
  • ołowiu,
  • cynku ,
  • znalu,
  • niklu.

Świadczymy także usługi w zakresie prowadzenia skupu silników elektrycznych i kabli elektrycznych  oraz innego rodzaju elektrośmieci, a także wielu surowców wtórnych. Każdemu klientowi zapewniamy profesjonalną obsługę.

Odpady z metali: co warto wiedzieć?

Najczęściej recykling odpadów z metali kolorowych obejmuje wyroby wyprodukowane z jednego rodzaju metalu np. puszki aluminiowe czy folię. Właśnie aluminium, ze względu na swoje właściwości, jest materiałem chętnie wykorzystywanym w różnych gałęziach przemysłu, m.in. w motoryzacji, lotnictwie, budownictwie. Na co dzień spotykamy się z tym metalem kolorowym najczęściej w formie wspomnianych wyżej puszek na napoje. Co zyskujemy na recyklingu odpadów z metali? Przede wszystkim oszczędzamy naturalne zasoby i redukujemy zużycie energii potrzebnej do produkcji takiego metalu. Ruda boksytu, z której produkowane jest aluminium, jest zasobem nieodnawialnym – i takich przykładów można by podać więcej. Mniejsza produkcja oznacza też mniejszą emisję gazów cieplarnianych, mniej zanieczyszczeń przemysłowych w powietrzu, mniej zużytej wody, ale też mniej odpadów na składowiskach. Recykling odpadów z metali jest opłacalny również pod względem ekonomicznym, gdyż surowiec odzyskany jest tańszy niż ten dopiero co wyprodukowany. Do tego łatwiej o stabilizację i spadek cen surowców na rynku, jeśli są na nim obecne również te pochodzące z recyklingu. Warto też wiedzieć, że metale kolorowe mogą być poddawane recyklingowi wiele razy, i dzięki temu wracać do obiegu.
Jakie odpady z metali poza puszkami są najczęściej oddawane do skupów? Są to m.in. naczynia kuchenne, rury, druty, narzędzia, przykrywki do słoików i kapsle.
Świadczymy także usługi w zakresie prowadzenia skupu silników elektrycznych i kabli oraz innego rodzaju elektrośmieci, a także wielu surowców wtórnych. Każdemu klientowi zapewniamy profesjonalną obsługę.

Zobacz cennik metali kolorowych
Back To Top